modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA
9 Eylül YDS Sonuçları Açıklandı! Sonuçları kısaca değerlendirdik...

9 Eylül YDS Sonuçları Açıklandı! Sonuçları kısaca değerlendirdik...

9 Eylül YDS Sonuçları Açıklandı! Sonuçları kısaca değerlendirdik...
Son iki YDS bize neler söylüyor sonuçları itibariyle, kısa bir analiz yaptık. Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ istatistiklerle 2018 YDS-Sonbahar Dönemi sonuçlarını yorumladı.

 

ÖSYM 9 Eylül 2018’de yapılan YDS sonuçlarını açıkladı. Moda Dil Akademisi kurucuları Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ istatistiklerle 2018 YDS-Sonbahar Dönemi sonuçlarını yorumladı:

2018 YDS-İlkbahar döneminde yapılan sınava 102.024 aday katılmıştı. Bu sınavda adayların yaklaşık %20’si (19.951 aday) YDS’deki hedef puan olan 70 baremini geçmeyi başarmıştı. Ancak, adayların yaklaşık %60’ı ise (59.670 aday) maalesef 0-50 puan aralığında kalmıştı.

2018 YDS-Sonbahar dönemine gelecek olursak, bu sınava 64.321 aday katıldı. Bu adayların yine yaklaşık %20’si (14.051 aday) YDS’deki hedef puan olan 70 seviyesini geçmeyi başardı. Ancak, adayların yaklaşık %55’i ise (34.432 aday) maalesef yine 0-50 puan aralığında kaldı.

Bu yıl yapılan 2 YDS kıyaslandığında değinmemiz gereken iki önemli unsur var. Birincisi, sonbahar döneminde sınava giren adayların sayısında yaklaşık 40.000 kişilik bir düşüş olması. (İlkbaharda sınava giren adayların sayısının fazla olmasının sebebi, YDS puanlarının KPSS’de kullanılması) İkincisi ve daha önemlisi ise adayların şiddetle tavsiye ettiğimiz ön hazırlık çalışmalarını yapmadan ve altyapılarını sağlamlaştırmadan doğrudan sınav hazırlığına yönelmiş olması. Eğer ön hazırlık çalışması yapmadan doğrudan sınav hazırlığı yapılırsa bu istatistiklerde maalesef olumlu yönde ciddi bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz. Amacımız ve ümidimiz bu istatistikleri tam tersine çevirerek 70 üzerinde alan aday sayısının en az %50’lere çıktığını görmek.

Bildiğiniz üzere 2018’in son YDS’si 2 Aralık’ta yapılacak. Bu sınava girecek tüm adaylara ön hazırlık çalışmalarını ciddiye almalarını, bolca okuduğunu anlama çalışması yapmalarını, uzaktan eğitim alacaklarsa nitelikli olmasına özen göstermelerini ve bu alanda faydası ve kalitesi kanıtlanmış yayınlarla çalışmalarını tavsiye ediyor, başarılar diliyoruz.

İngilizce sınavlara hazırlıkta gündemi yakalamak için,

Modadil'i Sosyal Medyada takip edin!

https://www.facebook.com/modadil.akademisi/

https://www.instagram.com/modadil.akademisi/

https://www.youtube.com/modadil/

(Ortalama Puan / Toplam Oy)
Kullandığınız oy için teşekkür ederiz.
(Ortalama Puan / Toplam Oy)
MODADİL -

Diğer Haberler