modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

When it comes to eLearning, content means everything. If eLearning content is not masterfully designed, all the rest will just go down the drain.

Christopher Pappas

When it comes to eLearning, content means everything. If eLearning content is not masterfully designed, all the rest will just go down the drain.

Christopher Pappas

UZAKTAN EĞİTİMDE NELER YAPTIK?

2006 yılında açılan English Exam Center sadece Ankara’da bulunan öğrencilere hizmet veriyordu. Ayrıca, hafta sonları Eskişehir, Yozgat, Kırıkkale, Çorum, Afyon gibi yakın illerden öğrencilerimiz tüm zorluklara katlanarak ve ciddi fedakarlıklarda bulunarak kursumuza yüz yüze eğitim için geliyordu. Diğer yandan, Türkiye genelinde İngilizce sınavlara hazırlanan adaylara yayınlarımız sayesinde ulaşmayı başarıyorduk. Fakat, her gün gelen güzel e-postalar “Hocam neden Kayseri’de kurs açmıyorsunuz?”, “Hocam neden İstanbul’a gelmiyorsunuz?”, “Hocam bizim günahımız ne?” gibi sorular ve cümleler içeriyordu. Artık daha geniş kitleye ulaşmanın vakti gelmişti.

2008 yılında hazırladığımız PassageWork.COM eğitim platformunu TÜBİTAK tekno girişim projesi haline getirip web tabanlı bir sistemle herkese ulaştırabiliriz diye düşündük. Tüm girişimler yapıldı ve bingo! “Okuma parçaları aracılığıyla dil becerilerini geliştirmeye yönelik” hazırladığımız proje TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Artık hem basılı materyallerimiz ile hem de web tabanlı bir programla daha fazla kişiye rahatça ulaşabiliyorduk.

Sınava hazırlanan adaylar için 7/24 çalışabilecekleri ciddi bir okuma ve kelime çalışma sistemi hazırlamıştık. PassageWork.COM eğitim platformunu sürekli olarak geliştirdik, yeni özellikler ve içerikler ekledik. Sene 2011. Mailler gelmeye devam ediyor: “Hocam PassageWork.COM harika ama keşke video dersleriniz de olsa!”, “Hocam bir arkadaşım anlattığınız derslerin ses kaydını almış, çok faydalı oldu gerçekten.”, “Hocam okuma parçalarında ne yapmalıyım? YouTube'da var mı herhangi bir videonuz?"

Ekip oturup çalıştı, business plan yapıldı. Bir yazılım geliştirme şirketi kurulacaktı. Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ bu yazılım şirketinin adını oldukça kolay buldular. Soy isimlerin başındaki ortak GÜR hecesinin sonrasına yazılımı çağrıştırmak adına SOFT getirmek yetti ve ikinci göz bebeğimiz GÜRSOFT teknokent bünyesinde kurularak faaliyete başladı. Çok geçmeden UzaktanYDS.COM projesinin temelleri atıldı, hazırlıklar başladı. Yaklaşık 2 yıl süren çalışmaların ardından 2013 yılının başında 150 saatlik YDS videoları öğrencilerimizle buluşmaya hazırdı. Artık hem bir video eğitim platformumuz hem de bir okuma-kelime çalışma sistemimiz vardı İnternet üzerinden hizmet veren.

Hazırlanan e-paketler aracılığıyla tüm Türkiye’de adaylar yüz yüze eğitim için kursa gitmeden de çok iyi şekilde hazırlanabilmeye başladılar. Dönütler ve sonuçlar oldukça olumluydu. Ankara’ya gelemeyen ya da Ankara’da olup kurs programlarını yüz yüz takip edemeyen adaylar için bu iki proje ciddi anlamda işi kolaylaştırdı.

Bugün her yıl ortalama 150.000 adayın faydalandığı, Türkiye’nin en zengin içeriğine sahip ve teknokent içerisinde AR-GE yapılarak sürekli geliştirilen bu sistemlerde Uğur ALBAYRAK, Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından hazırlanmış 520 saat video, 700 okuma parçası analizi ve binlerce kelime öğreten sistemli alıştırmalar mevcut. Ayrıca, YouTube.COM/modadil kanalımızda da önceki yıllarda yapılmış birçok sınavın çözümünü ve faydalı videoları bulabilirsiniz. Uzaktan eğitimde MODA'yı takip ederek bulunduğunuz şehirde, kursa gitmeden canlı (online) derslerimizle ve video (offline) paketlerimizle de hedefe ulaşabilirsiniz.

Şunu da unutmadan belirtelim: MODADİL kurs merkezlerine kayıt yaptırdığınızda uzaktan eğitim sistemlerimize de ÜCRETSİZ olarak kursunuz boyunca erişim sağlayabiliyorsunuz.