modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

YÖKDİL SOSYAL Parça Çalışmaları

YÖKDİL SOSYAL Parça Çalışmaları setimiz 2017 yılında YÖK tarafından uygulanmaya başlanan ve akademik alandaki başvurularda kabul gören YÖKDİL sınavına hazırlanmak isteyen adaylar için tasarlandı. Bildiğiniz üzere YÖKDİL, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri olmak üzere 3 branşta yapılmaktadır. Biz de YÖKDİL Parça Çalışmaları setimizi hazırlarken YÖKDİL’de uygulanan branş farklılıklarını gözettik ve her biri 100 okuma parçası içeren 3 ayrı paket oluşturduk. Eğer, YÖKDİL’e doğrudan hazırlanabilmek için gerekli olan belli miktarda temel bilginiz varsa bu setle YÖKDİL yolculuğuna başlayabilirsiniz!

YÖKDİL'de üst düzey bir başarı için vasat üzeri bir İngilizce gramer bilgisine sahip olmanın yanında okuduğunu doğru ve hızlı anlama becerisinin de rolünü hiçbir şekilde yadsıyamayız. Hele ki branşınıza yönelik YÖKDİL’de karşılaşacağınız olası kelimeleri öğrenmiş olmanız sınavda size çok önemli bir avantaj sağlayacaktır.

YÖKDİL'e okuma-kelime çalışmaları yaparak, gramer bilgilerini metin içerisindeki kullanımlarından öğrenerek, binlerce kelimeyi etkili alıştırmalarla hafızanıza kazıyarak ve her okuma parçasının ardından öğretici sorular çözüp çözümlerini inceleyerek hazırlanmak istiyorsanız YÖKDİL Parça Çalışmaları tam aradığınız kaynak.

YÖKDİL Parça Çalışmaları eğitim setimizi oluşturan YÖKDİL SOSYAL Parça Çalışmaları, YÖKDİL FEN Parça Çalışmaları ve YÖKDİL SAĞLIK Parça Çalışmaları paketlerimizin her birinde 100, toplamda 300 okuma parçası bulunmaktadır. Bu okuma parçaları 20 parçadan oluşan 5 bölüme ayrılmıştır. Bu bölümler oluşturulurken herhangi bir seviye veya zorluk ayrımı gözetilmemiş olup ortalama olarak benzer düzeyde parçalar tercih edilmiştir.

Bu sette yer alan her bir okuma parçası en ince ayrıntısına kadar işlenmiştir. İki bini aşkın cümlenin gramer analizleri yapılmış ve önemli kelimeleri belirlenerek alıştırmalar hazırlanmıştır. Ayrıca, her cümlenin doğru çevirisi de veri tabanına eklenerek erişiminize açılmıştır. Bunlara ilaveten, her okuma parçası için çoktan seçmeli okuduğunu anlama soruları hazırlanmış ve bu soruların ayrıntılı çözümleri de sisteme eklenmiştir.

Kısacası, cümle cümle, hatta kelime kelime çalıştığımız YÖKDİL Parça Çalışmaları setinde yer alan 100 okuma parçasından çok şey öğreneceksiniz. Çalıştığınız kelimeleri unutmadığınızı görmek sizi mutlu edecek, okuduğunuzu daha hızlı ve daha doğru anlayarak YÖKDİL'de hedefinize emin adımlarla ilerleyeceksiniz.

Biz iddialıyız! Ya siz?

Bu sette yer alan bir okuma parçasını çalışırken hangi alıştırmaları yapacağınızla ilgili kısa bilgileri aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz:

Dinleme Çalışması: Tüm okuma parçalarını anadili İngilizce olan yabancı bir öğretmenin sesinden dinleyebilirsiniz.
Kelime Çalışması: Parçalardaki yaklaşık 1500 önemli kelimeyi farklı öğrenme tarzlarına göre hazırlanmış alıştırmalar sayesinde kalıcı olarak öğrenebilirsiniz.
Çeviri Çalışması: 100 parçayı oluşturan toplam 750 cümlenin her birinin ayrı ayrı çevirisini inceleyebilir, kendi çeviriniz ile sisteme kayıtlı doğru çeviriyi kıyaslayarak varsa eksik noktalarınızı yerinde tespit ederek çözüm geliştirebilirsiniz.
Cümle Analizi Çalışması: Sette yer alan toplam 750 cümlenin her birinin detaylı gramer analizleri sayesinde cümlede anlamadığınız bir yapı veya dizilim kalmayacak. Toplamda binlerce sayfaya denk gelen cümle analizleri sayesinde sadece okuduğunuzu anlamak kalmayacak gramer bilginizi de kayda değer biçimde artıracaksınız.
Okuma Parçası Soruları: Her okuma parçasından sonra çoktan seçmeli sorularla kendinizi test edebilecek ve bu soruların ayrıntılı çözümleri ile kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulacaksınız.
Kredi Kartına 12 Taksit Kolaylığı!
Bonus, World, Axess, Maximum, CardFinans, Advantage, Paraf ve Bankkart kredi kartlarıyla taksitli ödeme yapabilirsiniz.
* Lütfen size uygun ödeme seçeneğini işaretleyiniz!
6 AY KULLANIM HAKKI
12 AY KULLANIM HAKKI

Taksit sayısı ve karta göre banka tarafından belirlenen taksitli işlem komisyonu, siparişinizi onaylayıp kart bilgilerinizi girdikten sonra taksit sayısı seçimini yaptığınızda ödeme tutarınıza eklenecektir.

Taksit Seçenekleri Tablosu için Tıklayın!

Taksit sayısı ve karta göre banka tarafından belirlenen taksitli işlem komisyonu, siparişinizi onaylayıp kart bilgilerinizi girdikten sonra taksit sayısı seçimini yaptığınızda ödeme tutarınıza eklenecektir.

Taksit Seçenekleri Tablosu için Tıklayın!