modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

İNGİLİZCE KONUŞMAK HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMADI!

MODADİL SPEAKING programlarında yabancı hocalardan alacağınız eğitimle kendinizi ifade etmekte zorlanmayacak, hata yaparım korkusundan kurtulacak, iletişim kurmaktan çekinmeyeceksiniz!

SPEAKING

İNGİLİZCE KONUŞMAK HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMADI!MODADİL SPEAKING programlarında yabancı hocalardan alacağınız eğitimle kendinizi ifade etmekte zorlanmayacak, hata yaparım korkusundan kurtulacak, iletişim kurmaktan çekinmeyeceksiniz!

Gramer Saplantısı Yetmedi Mi?

AKICI İNGİLİZCE KONUŞMAK MÜMKÜN!


"Ben bu dili biliyorum" diyebilmek için o dilde dört temel dil becerisine de sahip olmak gerekir. Diğer bir deyişle, bir dile gerçek anlamda hakim olabilmek, o dilde okuduğunu ve dinlediğini anlayabilmek, yazmak ve konuşabilmek anlamına gelir. İlkokul, ortaokul, lise ve hatta üniversite dönemlerinde alınan uzun soluklu İngilizce eğitimlerine ve buna ek olarak yüzlerce dil kursunun sunduğu çeşitli programlara rağmen, hala bu dört temel beceriyi, özellikle İngilizce konuşma becerisini, edinme konusunda gerçekten çok zorlanıldığı ve çoğunlukla başarısız olunduğu görülmektedir. İngilizce öğrenmek için hem çok fazla zaman hem de para harcayanlar için bu durum maalesef büyük bir problem ve hayal kırıklığı yaratmaktadır. Peki Neden?

Yıllarca İngilizce eğitimi almalarına rağmen insanların yeterince konuşma becerisine sahip olamamalarını birçok faktöre bağlayabiliriz ancak hiç kuşkusuz en önemli ve en temel sebep uygulanan yanlış eğitim sistemleridir.

Günümüzdeki İngilizce eğitimleri çoğunlukla "Product-Oriented" (Sonuca Yönelik) temeline dayanmaktadır. Yani, asıl gaye dili öğrenmek değil belli bir süre sonunda belli bir sınavdan iş görür bir puan almak olduğu için buna uygun eğitim programları kurgulanmaktadır. Örneğin, YDSYÖKDİL, hatta TOEFL, IELTS, TOEIC ve PTE gibi sınavlar dilinin spesifik bölümlerini test edip puanlayarak İngilizce bilgi düzeyini tespit etmektedir. Fakat, bu sınavların bazılarında konuşma becerisi hiç test edilmezken bazılarında da çok az ve sınırlı bir konuşma becerisi testi yapılmaktadır. Netice itibari ile ne yazık ki bu sınavlarda yüksek puan alan kişiler bile çoğunlukla iyi düzeyde bir İngilizce konuşma becerisine sahip olamadıklarından yakınmaktadırlar.

Bu sorunu çözmenin yolu "Skill-Oriented" (Beceri Geliştirmeye yönelik) eğitim tarzından geçiyor. İngilizce konuşabilme becerisine sahip olmak için bir eğitim alınacaksa tercih edilmesi gereken herhangi bir sınava hazırlık kursu değil özellikle "konuşma" becerisine odaklı eğitim verilen bir program olmalıdır. Aslında, birçok eğitim kurumu bu tarz kurslar ve programlar sunuyor ancak maalesef kursiyerlerin katettiği mesafe yine sınırlı kalıyor. Bunun nedeni ise programın adının "Speaking (Konuşma Kursu)" olmasına rağmen genelde öğretmenin konuştuğu, kursiyerlerin dinleyici pozisyonunda kaldığı, eğitim sürecine kursiyerlerin neredeyse hiç katkı sağlama fırsatı yakalayamadığı kısır ve kötü kurs programlarıdır. İşte bu noktada MODADİL farkını fazlasıyla hissedeceğiniz "Speaking" kurslarımızla sektördeki bu büyük açığı verimli ve doğru eğitimle dolduruyor kursiyerlerimizi sadece pasif dinleyici formatında tutarak değil onları aktif konuşmacılar haline getirerek konuşma becerilerini olması gerektiği gibi "konuşturarak" geliştirme imkanı sunuyoruz.

 

Bu nedenle çok ciddi ve verimli bir eğitim sisteminin kurulması ve tecrübeli eğiticiler tarafından İngilizce konuşma eğitim programlarının aktarılması bu konuda elde edilebilir bir sonuca ulaşmak için inkâr edilmez bir gerçek haline gelmiştir.

‘GRAMMAR KILLS YOUR ENGLISH SPEAKING.’

ENGLISH EXAM CENTER’da, İngilizce eğitiminde 20 yıllık tecrübeye sahip olan Dr. Ferit Fethi, İngilizce konuşma programında kendi eğitim sistemini kurmuştur. Bu sistem tamamen bilgisayar laboratuvarında, teknoloji ve güncel yazılım programlarına, internete ve canlı seminerlere, online konuşmalara, bireysel ve grup çalışmalara dayanmaktadır. Bu eğitim sisteminde sınıfın ortak ilgi alanları keşfedilmekte ve ona göre öğrencileri eğlendirme, bilgilendirme ve onların kişisel boyutlarını geliştirme amacı ile aşağıdaki programlar sunulmaktadır.

SUNULAN PROGRAMLAR

  • Bireysel tartışmalar ve grup tartışmaları
  • Güncel konular üzerinde fikir alışverişi.
  • Toplum önünde değişik pozisyon ve rollerde ikili konuşmalar
Bize ve sunduğumuz bu yeni sisteme ve olağanüstü programlara katılmanız için size samimi ve kaçırmak istemeyeceğiniz bir fırsat sunuyoruz.

EĞİTİM SİSTEMİNDE KULLANILAN ARAÇLAR

  • Büyük ekranda video seminerleri
  • Bilgisayar sistemi ile audio/video planı
  • Resimli kelime kartları
  • Online dersler
  • Orijinal kurs materyalleri ( Kitaplar ve CD’ler)
  • Evde ekstra pratik yapmak için eğitim CD’leri
  • Haftanın 7 günü kursun eğitici uzmanından destek ve danışmanlık alma imkanı