modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

“ANLIYORUM AMA KONUŞAMIYORUM” SİZCE DE ÇOK ESKİMEDİ Mİ?

MODADİL Genel İngilizce programlarında dil bilgisi odaklı değil üretim odaklı çalışır, okur, dinler, konuşur, yazarsınız! MODADİL, İngilizceyi hayatınızdaki bir problem olmaktan çıkarır!

GENEL İNGİLİZCE

“ANLIYORUM AMA KONUŞAMIYORUM” SİZCE DE ÇOK ESKİMEDİ Mİ? MODADİL Genel İngilizce programlarında dil bilgisi odaklı değil üretim odaklı çalışır, okur, dinler, konuşur, yazarsınız! MODADİL, İngilizceyi hayatınızdaki bir problem olmaktan çıkarır!

Şimdi Değilse Ne Zaman?

İNGİLİZCEDE MODA GİRMENİN TAM SIRASI!…


Daha önce yabancı dil eğitimi almamış ya da çeşitli dil okulları veya kurumlarda verilen yanlış eğitim metotlarıyla başarısız tecrübeler yaşamış olan herkesin öğrendiklerini pratiğe dökmesini ve İngilizceyi etkin bir şekilde kullanabilmesini, bu konuda kendine güvenmesini ve rahat hissetmesini sağlayacak bir öğrenme tekniğine ihtiyacı vardır. Yalnızca dil bilgisi ve okuma-yazma becerisinin değil, konuşma ve dinlemenin de bir bütün içerisinde verildiği yaklaşım, MODADİL’i bu alanda eşsiz kılan en önemli özelliktir. MODADİL’deki Genel İngilizce Programları, akıcı bir biçimde kendinizi ifade etmenizi, rahat bir şekilde İngilizce iletişim kurmanızı sağlamak amacıyla tasarlanmış, yılların tecrübesine dayanan özel programlardır. Eğitim metodolojimiz dört beceriye de odaklanmış, özellikle dinleme ve konuşma becerisi üzerinde yoğunlaşmıştır.

MODADİL "GENEL İNGİLİZCE" Programı Kimler İçin?

 • Nihai hedefim YDS, YÖKDİL, YKS-DİL (YDT), TIPDİL gibi bir ulusal sınav değil diyenler,
 • Dört beceriyi test eden TOEFL, IELTS, TOEIC ve PTE gibi uluslararası sınavlar için alt yapı oluşturmak isteyenler,
 • Eğitimine veya hayatına yurtdışında devam etmek isteyenler,
 • “İngilizce dinlediğimi anlayayım ve kendimi rahatlıkla ifade edebileyim” diye düşünenler,
 • "Bugüne kadar klasik İngilizce eğitimlerinden verim alamadım" diye düşünüp "üretim odaklı dil eğitimi" arayanlar,
 • Ve tabii ki MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL "GENEL İNGİLİZCE" Programının Artıları Nelerdir?

 • Genel İngilizce kurslarımızın başlangıç seviyesinden itibaren öğrencilerimizin İngilizce konuşmalarına akıcılık kazandırmaya yönelik iletişimsel eğitim modelini uygularız.
 • MODADİL’de, dil eğitiminde olması gereken tüm becerilerin, okuma, yazma, konuşma ve dinleme, eş zamanlı olarak geliştirildiği bir sistemle çalışırsınız.
 • Dil becerileri içinde genelde en geç gelişeni olan konuşma becerisine bilhassa odaklanır konuşmaya ve pratiğe öncelik veririz.
 • Derslerimiz akıllı tahta üzerinden anlatılır; görsel ve işitsel ögelerle zenginleştirilen sunumlar ve otantik videolar sayesinde eğlenerek öğrenirsiniz.
 • Role-Play diye de bilinen canlandırma aktiviteleri de eğitim sürecimizin önemli parçaları arasındadır.
 • Derslerimiz görsel, işitsel ve kinestetik öğrenme metotlarıyla çeşitlendirildiğinden farklı öğrenme tarzlarına hitap eder.
 • Öğrencilerimizin daha önceki İngilizce eğitimleri sırasında oluşmuş önyargıları yıkıyor, İngilizceyi sevmelerini ve eğlenirken öğrenmelerini sağlıyoruz.
 • Kayıt öncesinde dinleme ağırlıklı bir Seviye Tespit Sınavı yapılır. Gerekli görülürse konuşma beceriniz de değerlendirilir ve size en uygun sınıfa yönlendirilirsiniz.
 • Eğitim süreci boyunca gelişiminiz yakından takip edilir; eksikleriniz tespit edilirse telafi dersleriyle açığınızı kapatma imkânı sağlanır.
 • MODADİL’de Genel İngilizce programlarına katıldığınızda sadece sınıf içerisinde değil, sınıf dışındaki ortamlarda ve farklı kişilerle konuşma pratiği yapma olanağı bulursunuz.
 • Cafe Event ve Movie Event adlarını verdiğimiz ve katılanların sadece İngilizce konuştuğu etkinliklerimiz öğrencileri İngilizceyi kullanmaya teşvik eder.

MODADİL'in "GENEL İNGİLİZCE" Sınıfları Kaç Kişidir?

Öğretmen odaklı eğitimler verdiğimiz ulusal sınavlara yönelik kurslarımızdan farklı olarak öğrenci odaklı olan ve sınıf içi iletişimin, söz hakkı almanın, öğrencinin konuşmasının çok önemli olduğu Genel İngilizce programlarında öğretmenin verimli dersler yapabilmesi için sınıflarımız en fazla 12 öğrenciden oluşur.

MODADİL'de "GENEL İNGİLİZCE" Derslerini Kimler Anlatır?

Genel İngilizce programlarımızda hem Türk hem de Yabancı öğretmenler ders verirler. Başlangıç seviyesi olan A1 eğitimlerinde sadece Türk öğretmenlerle ders yapılırken, A2 seviyesinden başlayarak haftalık derslerin bir kısmına yabancı öğretmenler gelir ve konuşma odaklı eğitimler yoğunlaşır. B1 ve B2 eğitimlerinde yabancı öğretmenlerin haftalık ders payı artarak devam eder.

MODADİL'de "GENEL İNGİLİZCE" Kurslarında Hangi Kitap Kullanılır?

MODADİL, Genel İngilizce programlarında Pearson veya Oxford University Press yayınlarını kullanmaktadır. Öğrencilerimize seviyelerine uygun, bilgisayar üzerinden çalışma imkanı sağlayan interaktif DVD destekli orijinal kitap ÜCRETSİZ olarak verilir. Sınıflarımızdaki akıllı tahtalarda kitaplarımızın uygulamaları üzerinden anlatılan dersler hem göze hem kulağa hitap ederken eğitim sürecinizi daha keyifli hale getirir.

MODADİL'de "GENEL İNGİLİZCE" Kurslarında Uzaktan Eğitim Desteği Verir Mi?

MODADİL, Genel İngilizce programlarına kayıt yaptıran bütün öğrencilerimize MODADİL Uzaktan Eğitim Platformu üyeliği eğitimleri süresince ÜCRETSİZ olarak sağlanır. PassageWork.COM eğitim panelinden erişebileceğiniz seviyelere ayrılmış 180 okuma parçası, binlerce kelime öğrenebileceğiniz etkili ve verimli kelime alıştırmaları ve çok daha fazlası 7/24 her an elinizin altında olacak.

PassageWork.COM Nedir? Ne İşe Yarar?

MODADiL’deki Genel İngilizce kurslarınız süresince eş zamanlı olarak devam ettirmenizi istediğimiz, Okuduğunu anlama ve Kelime bilgisini geliştirme alanında Türkiye’nin en kapsamlı uzaktan eğitim sistemi olan PassageWork.COM platformuna ÜCRETSİZ olarak sahip olursunuz.

 • Her biri 30 okuma parçasından oluşan 6 seviyeye ayrılmış 180 Okuma Parçası,
 • Her parçanın ana dili İngilizce olan kişilerce yapılmış Seslendirmeleri,
 • Her parçada geçen bütün cümlelerin özenle yapılmış Doğru Çevrileri,
 • Sistemdeki bütün cümlelerin ayrıntılı şekilde işlenmiş ve kafada soru işareti bıraktırmayacak Dil Bilgisi Analizleri,
 • Kalıcı öğrenme sağlayan ve sıkmayan Kelime ÇalışmalarıKelime Oyunları, vb.
 • Her parça için özel olarak yazılmış ve okuduğunuzu ne kadar anladığınızı test eden Okuma Parçası Soruları

Bütün bunlara PassageWork.COM eğitim panelinden kursunuz süresince SINIRSIZ ve ÜCRETSİZ olarak erişebilecek, kursta yaptığınız çalışmaları internet üzerinden yapacağınız bu ek çalışmalarla pekiştireceksiniz.

 • PassageWork.COM eğitim paneline erişim için gerekli şifre sisteme kayıtlı e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.
 • PassageWork.COM şifreniz kayıt yaptırdığınız günden itibaren kursunuzun bitim tarihine kadar geçerli olacaktır.
 • Kayıt yaptırdığınız günden itibaren PassageWork.COM ile çalışmaya başlamanızı ve kursunuzun dersleri devam ederken de düzenli olarak bu sistemden yararlanmanızı öneriyoruz.

MODADİL'de "GENEL İNGİLİZCE" Programı Türleri Nelerdir?

STANDART PROGRAMLARIMIZ:

Daha önce hiç İngilizce eğitimi almamış öğrencilerimiz için “ısınma turu” diye tabir edebileceğimiz İngilizceye bir başlangıç yapmalarını sağlayan, kafalarındaki olumsuz fikirleri yok eden, İngilizceyi nasıl kavrayacaklarını ve nasıl çalışacaklarını gösteren, ve verilen temel bilgilerle daha sonraki seviyelerde sorun yaşamalarını engelleyen 48 saatlik bir "giriş programı" uygulanmaktadır. MODADİL'e özel 48 saatlik bu eğitimi takiben her biri 96 saat ders içeren A1 (Elementary), A2 (Pre-Intermediate), B1 (Intermediate) ve B2 (Upper-Intermediate) seviyelerinde eğitim verilir. Her seviye Avrupa Dil Portfolyosu (Common European Framework) eğitim kriterlerine uygun olarak hazırlanmış programlardan oluşur. Standart programlarımız iki veya üç günlük hafta içi ya da hafta sonu sabah ve öğlen yapılan derslerle devam eder. Derslerimizde hem Türk hem de yabancı öğretmenler görev alır.

YOĞUN PROGRAMLARIMIZ:

Yaz dönemlerinde planladığımız ve oldukça ilgi gören yoğun Genel İngilizce programlarımızda haftalık ders saati normal gruplarımızın iki katından fazla olabilmektedir. Toplam iki seviye eğitimi verdiğimiz ve yaz dönemini değerlendirmek isteyen başta öğrenciler olmak üzere geniş bir kitleye hitap eden bu programlarımızda hem Türk hem de yabancı öğretmenler dönüşümlü olarak ders vermektedir.

"TEMATİK İNGİLİZCE" PROGRAMLARIMIZ:

Yurtdışına gidecek ve yeterli altyapısı ya da dil pratiği olmayanlara yönelik konuşmaya dayalı eğitim verilen gruplardır. Yola çıkış anından Türkiye’ye dönünceye kadar içinde bulunulacak durumlar düşünülerek "havaalanı, ulaşım, konaklama, yeme-içme, vb." şeklinde tasarlanan farklı temalarda iletişim kurmanızı sağlayacak İngilizce sözcükler ve cümle kalıpları anlatıldığı programda her bir tema için 18 saat ders yapılır. Yurtdışına çıktığınızda hayatınızı kolaylaştıracak bir dil geliştirme programı olarak düşünmenizi istediğimiz "Tematik İngilizce" programlarımızda diğer Genel İngilizce programlarında olduğu gibi Türk ve yabancı öğretmenler dönüşümlü olarak ders vermektedir.

MODADİL’de "GENEL İNGİLİZCE" Kurslarının Günleri Ve Saatleri Nelerdir?

Genel İngilizce programlarımız haftada 6, 8, 9 veya 12 saat dersle her bir kurunda toplam 96 saat ders yapan programlardır. Dersler hafta içi gündüzhafta içi akşam veya hafta sonları yapılmaktadır. Hafta içi gündüz ve hafta sonu 09:30 – 13:00 ve 14:00 – 17:30 oturumlarımız mevcuttur. Hafta içi akşam gruplarımız ise 18:15 – 21:45 veya 18:30 – 21:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Bir kurun eğitim süresi haftalık ders saatlerine göre 2,5 ila 4 ay arasında değişmektedir.

Haftada 2 saat ÜCRETSİZ Speaking Club derslerine de katılabileceğiniz MODADİL Genel İngilizce programlarıyla verimsiz ve klasikleşen kursların dışına çıkın! Eğlenerek öğrenin, İngilizcenizi MODADİL ile uçurun!

O halde sizleri de ilkeli ve nitelikli eğitimde öncü olan MODADİL ailesinin bir ferdi olmaya davet ediyoruz…