modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

TÜRKİYE’DE YAŞAMAK VE ÇALIŞMAK İÇİN!

Türkiye’de hayat Türkçe konuşabilenler için çok daha rahat! Sen de Türkçe becerilerini MODADİL TÖMER kurslarıyla geliştir! Bol pratik imkanıyla Türkçe’yi merkezinde öğren!

TÖMER

TÜRKİYE’DE YAŞAMAK VE ÇALIŞMAK İÇİN!Türkiye’de hayat Türkçe konuşabilenler için çok daha rahat! Sen de Türkçe becerilerini MODADİL TÖMER kurslarıyla geliştir! Bol pratik imkanıyla Türkçe’yi merkezinde öğren!

Türkiye’de Hayat Türkçe ile Güzel!

TÜRKÇE ÖĞRENEREK TÜRKİYE’DEKİ HAYATINA DAHA FAZLA KONFOR KAT!


TÖMER Eğitimlerinde MODADİL Farkı!

TÖMER dersleri Türkiye'de yaşayacak bütün yabancılar için neredeyse zorunludur. Türkiye'ye gelen yabancılar hayatlarına daha rahat devam edebilmek ve insanlarla iletişime geçebilmek için Türkçe bilmelidir. Bu noktada Türkçe öğrenmek onlar için bir gerekliliktir. Bunun yanı sıra, Türkiye'ye eğitim amaçlı gelen yabancılar için TÖMER gereklilikten ziyade bir zorunluluktur.

Türkiye'deki üniversiteler yabancı öğrenciler için C1 düzeyinde Türkçe bilgisi istemektedir. Yabancı uyruklu öğrenciler TÖMER sınavını geçemedikleri takdirde bölüm derslerini alamayacaklardır. Bu konuda öğrencilerin kendine güvenmesini ve rahat hissetmesini sağlayacak bir öğrenme tekniğine ihtiyacı vardır.

Yalnızca dilbilgisi ve okuma-yazma becerisinin değil, konuşma ve dinlemenin de bir bütün içerisinde verildiği yaklaşım, MODADİL’i bu alanda eşsiz kılan en önemli özelliktir. MODADİL’deki TÖMER programı, akıcı bir biçimde kendinizi ifade etmenizi, rahat bir şekilde Türkçe iletişim kurmanızı sağlamak amacıyla tasarlanmış, yılların tecrübesine dayanan özel programlardır. Eğitim metodolojimiz dört beceriye de odaklanmış, özellikle dinleme ve konuşma becerisi üzerinde yoğunlaşmıştır.

MODADİL "TÖMER" Programı Kimler İçin?

 • Nihai hedefim bir ulusal sınav değil diyen yabancı öğrenciler,
 • Eğitimine veya hayatına Türkiye’de devam etmek isteyenler,
 • Türkçe dinlediğimi anlayayım ve kendimi rahatlıkla ifade edebileyim” diye düşünenler,
 • Ve tabii ki MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL "TÖMER" Programının Artıları Nelerdir?

 • TÖMER kurslarımızda başlangıç seviyesinden itibaren öğrencilerimizin Türkçe konuşmalarına akıcılık kazandırmaya yönelik iletişimsel eğitim modelini uygularız.
 • MODADİL’de, dil eğitiminde olması gereken tüm becerilerin, okuma, yazma, konuşma ve dinleme, eş zamanlı olarak geliştirildiği bir sistemle çalışırsınız.
 • Dil becerileri içinde genelde en geç gelişeni olan konuşma becerisine bilhassa odaklanır konuşmaya ve pratiğe öncelik veririz.
 • Derslerimiz akıllı tahta üzerinden anlatılır; görsel ve işitsel ögelerle zenginleştirilen sunumlar ve otantik videolar sayesinde eğlenerek öğrenirsiniz.
 • Derslerimiz görsel, işitsel ve kinestetik öğrenme metotlarıyla çeşitlendirildiğinden farklı öğrenme tarzlarına hitap eder.
 • Kayıt öncesinde okuma ağırlıklı bir Seviye Tespit Sınavı yapılır. Gerekli görülürse konuşma beceriniz de değerlendirilir ve size en uygun sınıfa yönlendirilirsiniz.
 • MODADİL’de TÖMER programlarına katıldığınızda sadece sınıf içerisinde değil, sınıf dışındaki ortamlarda ve farklı kişilerle konuşma pratiği yapma olanağı bulursunuz.

MODADİL'in "TÖMER" Sınıfları Kaç Kişidir?

Öğretmen odaklı eğitimler verdiğimiz TÖMER sınavlara yönelik kurslarımızdan farklı olarak öğrenci odaklı olan ve sınıf içi iletişimin, söz hakkı almanın, öğrencinin konuşmasının çok önemli olduğu TÖMER programlarında öğretmenin verimli dersler yapabilmesi için sınıflarımız en fazla 10 öğrenciden oluşur.

MODADİL'de "TÖMER" Derslerini Kimler Anlatır?

TÖMER programlarımızda hem Türk hem de Yabancı öğretmenler ders verirler. Başlangıç seviyesi olan A1 eğitimlerinde Türk ve Yabancı öğretmenlerle ders yapılırken, A2 seviyesinden başlayarak haftalık derslerin büyük bir kısmına Türk öğretmenler gelir ve konuşma odaklı eğitimler yoğunlaşır. B1 ve B2 eğitimlerinde Türk öğretmenlerin haftalık ders payı artarak devam eder.

MODADİL'de "TÖMER" Kurslarında Hangi Kitap Kullanılır?

MODADİL, TÖMER programlarında Hitit kitabı esas alınarak dersler işlenir. Ek kaynak olarak İstanbul yayınları kullanılmaktadır. Öğrencilerimize seviyelerine uygun, bilgisayar üzerinden çalışma imkânı sağlayan offline olarak ders verilir. Sınıflarımızdaki akıllı tahtalarda kitaplarımızın uygulamaları üzerinden anlatılan dersler hem göze hem kulağa hitap ederken eğitim sürecinizi de daha keyifli hale getirir.

MODADİL'de "TÖMER" Kurslarında Uzaktan Eğitim Desteği Verir Mi?

MODADİL, TÖMER programlarına kayıt yaptıran bütün öğrencilerimize MODADİL Uzaktan Eğitim Platformu üyeliği eğitimleri süresince ÜCRETSİZ olarak sağlanır. Yüz yüze yapılamayan dersler olması durumunda uzaktan eğitim modeliyle çevrimiçi (online) dersler yapılır ve eksik bırakmadan ilerlenir. Ayrıca, öğrencilerin rahatlıkla ulaşabileceği kullanıcı dostu uzaktan eğitimi paneli yardımıyla online yapılan derslerin kayıtlarına da 7/24 erişebilmeleri mümkündür.