modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

HAYALİNDEKİ ÜNİVERSİTE VE İSTEDİĞİN DİL BÖLÜMÜ SANA UZAK DEĞİL!

Üniversiteye dilden hazırlanan müstakbel meslektaşlarımıza yönelik İngilizce ve TYT eğitimiyle eksiksiz bir program hazırladık. MODADİL’in YKS-DİL kurslarında ciddiye alınır, sıkı çalıştırılır, mutlu olur ve sonunda KAZANIRSINIZ!

YKS-DİL | Yabancı Dil Testi (YDT)

HAYALİNDEKİ ÜNİVERSİTE VE İSTEDİĞİN DİL BÖLÜMÜ SANA UZAK DEĞİL!Üniversiteye dilden hazırlanan müstakbel meslektaşlarımıza yönelik İngilizce ve TYT eğitimiyle eksiksiz bir program hazırladık. MODADİL’in YKS-DİL kurslarında ciddiye alınır, sıkı çalıştırılır, mutlu olur ve sonunda KAZANIRSINIZ!

Üniversiteye Hazırlık Ancak Bu Kadar Ciddi Yapılır!

SEN HAYAL ET, BİRLİKTE BAŞARALIM!…


MODADİL’in 2006 yılından beri YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlarda uyguladığı özgün sistem ve edindiği deneyimden artık YKS-DİL öğrencileri de faydalanmalı diye düşündük. YKS-DİL kurslarımızda hem “Yüz Yüze” hem de “Uzaktan Eğitim” sistemlerimiz ve YKS-DİL (YDT) hedefli Yayınlarımız ile yakın gelecekte meslektaşlarımız olacak bugünün YKS-DİL öğrencilerini hedeflerindeki sınava en doğru ve en iyi şekilde hazırlıyoruz.

YKSDİL Erken Kayıt Avantajını Kaçırma!
Hemen TIKLA!

MODADİL’in "YKS-DİL (YDT)" Programına Kimler Katılabilir?

 • Üniversite sınavına dil bölümünden girmeye karar veren 10. sınıf öğrencileri,
 • 11. sınıfta olup dil bölümünü seçerek hedefini YKS-DİL olarak belirleyenler,
 • Liselerdeki dil bölümlerinde okuyan ve “dilci” diye tabir edilen 12. sınıf öğrencileri,
 • Liseden mezun olmuş ve üniversitede dil bölümünde okumak isteyenler,
 • “Ben, YKS-DİL (YDT) için her şeyiyle en iyi eğitimi almak istiyorum” diyenler,
 • Ve tabii ki üniversiteye dil bölümünden hazırlıkta MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL "YKS-DİL (YDT)" Programını Kim Hazırlıyor?

YKS-DİL (YDT) hazırlık gruplarının programları bu alandaki yayınları, uzaktan eğitim sistemleri, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunları olan Suat GÜRCAN, Rıdvan GÜRBÜZ ve Uğur ALBAYRAK ile Hacettepe Üniversitesi Mütercim-Tercümanlık bölümü mezunu Yunus BAĞCI ve Ankara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu Ahmet TAŞPINAR tarafından hazırlanmaktadır.

MODADİL’de "YKS-DİL (YDT)" Derslerini Kimler Anlatır?

YKS-DİL (YDT) hazırlık gruplarında dersler, bu alanda kitap yazmış, konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli uzmanlar tarafından verilmektedir. MODADİL’in çekirdek kadrosunu oluşturan bu isimler tüm gün boyunca kurs merkezinde bulunarak sadece ders saatlerinde değil, ders saatleri dışında da öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Ayrıca, öğrencilerimiz eğitim süreleri boyunca hafta içi günlerde 10:00 – 21:30 ve hafta sonları 10:00 – 18:00 saatleri arasında kursumuzda verimli bir çalışma ortamı ve sürekli erişebilecekleri öğretmen desteği avantajıyla çalışmalarını sürdürürler.

MODADİL’de "YKS-DİL (YDT)" Grupları Neye Göre Oluşturulur?

YKS-DİL (YDT) grupları 11. sınıf, 12. sınıf ve Mezunlar olmak üzere üçe ayrılmaktadır. Henüz okullarına devam etme zorunlulukları devam eden 11 ve 12. sınıf öğrencileri hafta sonları ve hafta içi akşam yapılan derslerle sınava hazırlanırken, mezun olmuş ve okula devam zorunlulukları bulunmayan öğrencilerimiz hafta içi sabah planlanan kurslarda eğitim görür.

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Gruplarında Nasıl Bir Eğitim Programı Uygular?

YKS-DİL öğrencileri, YDS ve YÖKDİL sınavlarında da başarıyla uyguladığımız “Ön Hazırlık” eğitimiyle MODADİL’de YKS-DİL hazırlık sürecine başlar. Kolaydan zora doğru ilerleyen 6 seviyelik “Okuduğunu Anlama ve Kelime” odaklı bu ön hazırlık eğitimi sayesinde öğrencilerimiz kelime dağarcıklarını genişletir, cümle yapılarını analiz edebilecek kadar dil bilgisi öğrenir ve doğru yorumlama becerilerini geliştirerek bir üst seviyeye hazır hale gelirler.

Bütün bunları yaparken sadece sınıf eğitimlerinden değil 7/24 erişebilecekleri ve akıllarına takılan her sorunun ayrıntılı cevabını alabilecekleri UzaktanYDS.COM video eğitim paketlerinden de faydalanırlar.

Ön Hazırlık eğitiminde temel eğitim bölümünü oluşturan ilk 3 seviyenin tamamlanmasıyla birlikte, süreç biraz daha yoğunlaşır. Ön hazırlık kısmının sırasıyla 4. Seviye, 5. Seviye ve 6. Seviye çalışmalarının yanında, öğrencilerimiz yoğun bir biçimde ve eş zamanlı olarak “Dil Bilgisi”, “Okuduğunu Anlama – Kelime – Çeviri” ve “Soru Tipleri” odaklı eğitimlerimizle çalışmalarına hız verirler. Binlerce soru çözerek YKS-DİL soru tipleri konusunda artık ustalaşan öğrencilerimiz sona doğru çözdükleri gerçek sınav tadında özgün denemelerle rakiplerini her yönden iyice tanır hale gelerek süreci sonlandırırlar.

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Programlarında Kaç Saat Ders Yapılır?

MODADiL YKS-DİL gruplarında 11. sınıf öğrencilerimiz 272 saat yüz yüze İngilizce eğitimi alır. Bu sınıf eğitimlerine ek olarak, Sömestr Kampı ve Deneme Sınavları Kampı ile verilen toplam İngilizce eğitimi 300 ders saatini aşar. 11. sınıf öğrencilerimize sadece İngilizce eğitimi sunulur ve bu konudaki açıklarını kapatmaları sağlanır. 11. sınıf öğrencilerimize TYT eğitimleri verilmez.

MODADiL YKS-DİL gruplarında 12. sınıf ve Mezun öğrencilerimiz 408 saat yüz yüze İngilizce eğitimi alır. Bu sınıf eğitimlerine ek olarak, Sömestr Kampı ve Deneme Sınavları Kampı ile verilen toplam İngilizce eğitimi 450 ders saatini aşar. Ayrıca, 12. sınıf ve Mezun grubu öğrencilerimize 204 saat yüz yüze TYT eğitimi de verilir ve böylece öğrencilerimizin sınava her yönüyle hazır hale gelmesi sağlanır.

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Öğrencilerine Hangi Kitapları Verir?

MODADiL’de uygulanan tüm eğitim programlarda olduğu gibi YKS-DİL (YDT) kurslarımızda da eğitiminiz boyunca kullanacağınız bütün kitaplara ÜCRETSİZ sahip olursunuz. Bilmenizi isteriz ki tüm YKS-DİL (YDT) gruplarımızda kendi öğretmen kadromuzun hazırladığı MODADİL YAYINLARI kullanılmaktadır.

YKS-DİL (YDT) "11. SINIF" KİTAP SETİ

11. Sınıflar için hazırladığımız kitaplar STAR SERİSİ olarak adlandırılmıştır ve bu seri Okuma Canavarı, Kelime Canavarı, Gramer Canavarı, Çeviri Canavarı ve Deneme Canavarı olmak üzere toplamda 15 kitaptan oluşmaktadır.

 • Okuma Canavarı 1 – CRAWL!
 • Kelime Canavarı 1 – CRAWL!
 • Okuma Canavarı 2 – GET UP!
 • Kelime Canavarı 2 – GET UP!
 • Okuma Canavarı 3 – WALK!
 • Kelime Canavarı 3 – WALK!
 • Okuma Canavarı 4 – JOG!
 • Kelime Canavarı 4 – JOG!
 • Okuma Canavarı 5 – RUN!
 • Kelime Canavarı 5 – RUN!
 • Okuma Canavarı 6 – SPRINT!
 • Kelime Canavarı 6 – SPRINT!
 • Gramer Canavarı
 • Çeviri Canavarı
 • Deneme Canavarı
YKS-DİL (YDT) "12. SINIF" ve "MEZUNLAR" KİTAP SETİ

12. Sınıflar ve Mezunlar için hazırladığımız kitaplar ise WINNER SERİSİ olarak adlandırılmıştır ve bu seri toplamda 13 kitaptan oluşmaktadır. Ön hazırlık takviyesine ihtiyacı olan 12. Sınıf ve Mezun öğrencilerimize STAR SERİSİ kapsamındaki Okuma Canavarı ve Kelime Canavarı kitapları da ayrıca verilmektedir.

Öğrencilerimize verdiğimiz bu kitaplarımızın çok büyük bir kısmını yüz yüze sınıf eğitimlerimizde kullanır ve bitiririz. Bazı yayınlarımızı ise öğrencilerimiz, öğretmenlerimizin kontrolünde ders dışındaki çalışmalarında kullanır ve eğitim sürecinde bitirir.

 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 1 Gramer Konuları (Konu Anlatımı ve Testler)
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 2 Soru Tipleri (Konu Anlatımı ve Testler)
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 3 Gramer Yaprak Test
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 4 Soru Tipleri Yaprak Test
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 5 Kelime Yaprak Test
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 6 Tüm Konular Çözümlü Soru Bankası
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 7 PassageWork (Okuma-Kelime-Çeviri Çalışmaları)
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 8 Makalelerle YKS-DİL (Okuma-Kelime-Çeviri Çalışmaları)
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 9 120 Günde YKS-DİL Kelimeleri
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 10 20x20 Mini Denemeler
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 11 Selfie Tests – Tamamı Çözümlü 5 Özgün Deneme
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 12 Check-Up Tests – 15 Özgün Deneme
 • YKS-DİL İngilizce Sınav Stratejileri – 13 Advanced English Tests Soru Bankası
 • TYT Kitapları (Türkçe – Matematik – Tarih- Coğrafya- Felsefe)

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Öğrencilerine Uzaktan Eğitim Desteği Sunar Mı?

MODADiL’de YKS-DİL (YDT) programına kayıt yaptırdığınızda kurs boyunca erişebileceğiniz MODADİL Uzaktan Eğitim Platformu üyeliğine ÜCRETSİZ olarak sahip olursunuz. Türkiye’nin YKS-DİL (YDT) alanındaki en kapsamlı ve en çok tercih edilen uzaktan eğitim sistemleri olan UzaktanYDS.COM ve PassageWork.COM eğitim platformlarımıza bütün YKS-DİL (YDT) öğrencilerimiz eğitimleri süresince SINIRSIZ erişim sağlar ve sistemlerin sunduğu eşsiz imkânlardan faydalanır. Kayıt yaptırdığınızda, bu sistemler için şifreleriniz aktif edilir ve bu sistemlerden nasıl faydalanacağınıza dair bir çalışma programı da sizlere sunulur.

UzaktanYDS.COM Nedir? Ne İşe Yarar?

UzaktanYDS.COM’daki YKS-DİL (YDT) Modülü sayesinde sınava hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağınız her an sizin yanınızdayız! Aklınıza takılan her sorunun cevabını bulabileceğiniz kapsamlı video dersler sayesinde sınava hazırlık şimdi çok daha kolay ve çok daha pratik!

 • MODADiL’de yüz yüze eğitim formatında alacağınız YKS-DİL (YDT) derslerini dilerseniz tüm detaylarıyla UzaktanYDS.COM eğitim platformunda Uğur ALBAYRAK tarafından hazırlanan 350 Saat Video Ders ve Suat GÜRCAN tarafından hazırlanan 160 Saat Video Ders sayesinde internet üzerinden de takip edebilirsiniz.
 • İstediğiniz bir konuyu tekrar edebileceğiniz veya kaçırdığınız bir dersi telafi edebileceğiniz kafada soru işareti bırakmayacak kadar net ve detaylı eğitim videolarına erişeceğiniz UzaktanYDS.COM üyeliği YKS-DİL (YDT) öğrencilerimize eğitimleri boyunca ÜCRETSİZ olarak sağlanır.
 • UzaktanYDS.COM eğitim paneline erişim için gerekli şifre sisteme kayıtlı e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.
 • UzaktanYDS.COM şifreniz kayıt yaptırdığınız günden itibaren kursunuzun bitim tarihine kadar geçerli olacaktır.
 • Ders kaçırmanız halinde kaçırdığınız dersin telafisi veya herhangi bir konuyu tekrar etmek için UzaktanYDS.COM her daim 7/24 elinizin altında olacaktır.

YKS-DİL (YDT) grubunuz bitene kadar sistemde mevcut olan 550 saat videoyu bitirmeniz sınavdaki başarınızı doğrudan etkileyecektir.

PassageWork.COM Nedir? Ne İşe Yarar?

YKS-DİL (YDT) hazırlık sürecinde en fazla ihtiyaç duyulan şeylerden biri kelime bilgisi ve okuduğunu anlama becerisidir. Bu anlamda PassageWork.COM eğitim paneli aklınıza gelebilecek her ihtiyaca cevap verebilecek kapsamlı içeriklerle donatılmıştır.

Sistemde YKS-DİL (YDT) için özel olarak hazırlanmış 50 okuma parçası bulunmaktadır. Ancak, YKS-DİL (YDT) öğrencilerimiz PassageWork.COM sistemine tam üyelik sağlayacakları için sistemdeki Ön Hazırlık, YDS ve YÖKDİL kategorilerinde yer alan yaklaşık 700 okuma parçasına da erişebilmektedirler.

Bu parçalarda geçen cümlelerin çevirileri, ayrıntılı dil bilgisi analizleri, bu parçalarla ilgili sorular ve çözümlerinin yanında bu parçalarda geçen ve öğrenilmesi gereken binlerce kelimeye yönelik faydalı alıştırmalar sayesinde öğrencilerimiz Okuma ve Kelime konusunda kendilerini fazlasıyla geliştirme imkânı bulur ve böylece sınava daha donanımlı bir şekilde girerler.

 • MODADiL’deki YKS-DİL (YDT) kursunuz boyunca eş zamanlı olarak devam ettirmenizi istediğimiz, Okuduğunu anlama ve Kelime bilgisini geliştirme alanında Türkiye’nin en kapsamlı uzaktan eğitim sistemi olan PassageWork.COM platformuna ÜCRETSİZ olarak üye olursunuz.
 • PassageWork.COM eğitim paneline erişim için gerekli şifre sisteme kayıtlı e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.
 • PassageWork.COM şifreniz kayıt yaptırdığınız günden itibaren kursunuzun bitim tarihine kadar geçerli olacaktır.
 • Kayıt yaptırdığınız günden itibaren PassageWork.COM ile çalışmaya başlamanızı ve kursunuzun dersleri devam ederken de düzenli olarak TÜBİTAK destekli bu sistemden yararlanmanızı öneriyoruz.

Önemle belirtmek isteriz ki PassageWork.COM ve UzaktanYDS.COM eğitim panellerinde YKS-DİL (YDT) öğrencilerimizin yaptığı çalışmalar düzenli olarak kayıt altına alınır ve öğretmenlerimiz tarafından kontrol edilir. Ciddi anlamda çalışma disiplini sağlayan bu Öğrenci Takip Sistemi sayesinde öğrencimizin ilerlemesini daha yakından inceleyebiliyor ve gerektiği noktalarda müdahale ederek sürecin çok daha verimli geçmesini sağlayabiliyoruz.

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Öğrencilerinin Gelişimini Nasıl Takip Eder?

YKS-DİL (YDT) eğitiminiz boyunca gelişiminizi değerlendirebilmek ve sizleri doğru yönlendirebilmek için ara sınavlar yapılmaktadır. Bu sınavlardan alacağınız sonuçlara göre eksikleriniz varsa tespit edilerek giderilmesi için neler yapılacağı sizlerle paylaşılır ve ek bir program ile açığınızı kapatarak süreci sorunsuz bir şekilde ilerletmeniz sağlanır.

MODADİL’deki YKS-DİL (YDT) eğitiminiz süresince her zaman bir takip ve yönlendirme mekanizması dâhilinde çalışırsınız. Düzenli olarak yapılan gelişim değerlendirme ve bitirme sınavları sayesinde elde edilen sonuçlara göre doğru yönlendirilir zaman ve para kaybından kurtulursunuz.

YKS-DİL (YDT) eğitim sürecinde uyguladığımız bazı sınavların içerikleri ve hedeflerini genel hatlarıyla tanıyalım:

A) QUIZ SERİSİ

Toplamda 3 adet yapılır. Sorular kadrolu hocalarımız tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak hazırlanan özgün sorulardır. Quizlerin ilki Ön Hazırlık Seviye 1 sonunda, ikincisi Ön Hazırlık Seviye 2 sonunda ve üçüncüsü Ön Hazırlık Seviye 4 sonunda yapılır. Bu Quizlerde öğrencilerin ilgili ön hazırlık seviyesine yönelik kelime, çeviri ve dil bilgisi becerileri test edilir.

Sorular çoktan seçmeli olarak hazırlanır fakat bazı sorularda doğru cevabın yanı sıra öğrencilerden cümlenin çevirisini de yapmaları istenir. Böylece gerçekten öğrencinin gerçekten ne kadar öğrendiği daha doğru bir şekilde tespit edilebilmektedir.

B) PET (PROGRESS EVALUATION TEST) SERİSİ

Toplamda 4 adet yapılır. Sorular özgün olup hepsi kadrolu hocalarımız tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak hazırlanır. Kurs eğitimi boyunca uygulanan PET sınavları ara sınavlar olarak kabul edilmektedir ve seviye geçişlerinde uygulanmaktadır. PET sınavları çeviri odaklıdır. Öğrencilerin dil bilgisi, kelime ve okuduğunu anlama becerileri bir okuma parçası üzerinden sınanır. Bu sınav serisinde amaç YKS-DİL (YDT) öğrencilerinin okuduğunu anlama ve yorumlama kabiliyetlerini ölçmektir.

Sorular çoktan seçmeli, yazılı ve boşluk doldurma formatlarında hazırlanır.

C) MOCK TEST SERİSİ

Toplamda 3 adet yapılır. Kadrolu hocalarımız tarafından öğrencilerin seviyelerine uygun olarak hazırlanan özgün sorulardan oluşurlar. YKS-DİL (YDT) sınavına en yakın sınavdır. Ön Hazırlık bölümündeki 4, 5 ve 6. seviyelere yönelik hazırlanan bu sınavlarda amaç öğrencilerin gerçek sınav performansını ölçmektir. Toplamda 40 sorudan oluşan MOCK TEST serisi YKS-DİL öğrencilerinin gerçek sınav formatındaki başarı seviyelerini çok küçük bir yanılma payıyla gösterir. YKS-DİL (YDT) sınavında çoktan seçmeli olarak sorulan Kelime Bilgisi, Dil Bilgisi, Cümle Tamamlama, Cloze Test, Paragraf Tamamlama, Okuma Parçaları, Anlam Bütünlüğünü Bozan Cümle, Situational Expression (Duruma Uygun Düşen İfade), Karşılıklı Konuşma, Restatement (Yakın Anlamlı Cümle) ve İngilizce-Türkçe ile Türkçe-İngilizce Çeviri soruları MOCK TEST sınavlarının da içeriğini oluşturur. Gerçek sınavın simülasyonu diyebileceğimiz bu seri mini YKS-DİL (YDT) olarak da adlandırılabilir.

MODADİL, "YKS-DİL (YDT)" Kurslarının Günleri Ve Saatleri Nelerdir?

YKS-DİL (YDT) programlarımız hafta içi gündüz, hafta içi akşam ve hafta sonları yapılan derslerle sürdürülmektedir.

11. sınıflar için programlarımız haftada 8 ders saati ile 34 hafta sürmektedir ve ortalama 272 ders saatinden oluşur. Derslerimiz Cumartesi – Pazar günleri 14:00 – 17:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

12. sınıflar için programlarımız haftada 12 ders saati ile 34 hafta devam eder ve ortalama 408 saat İngilizce dersinden oluşur. İngilizce derslerimiz Cumartesi – Pazar günleri 10:00 – 13:30 ve Çarşamba günleri 17:30 – 20:30 saatleri arasında yapılır. Toplamda 204 saat olan TYT derslerimiz ise Salı – Perşembe günleri 17:30 – 20:30 saatleri arasında yapılır.

Mezunlar için programlarımız haftada 12 ders saati ile 34 hafta devam eder ve ortalama 408 saat İngilizce dersinden oluşur. İngilizce derslerimiz Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri 10:00 – 13:30 saatleri arasında yapılır. Toplamda 204 saat olan TYT derslerimiz ise Salı – Perşembe günleri 17:30 – 20:30 saatleri arasında yapılır.

2019-2020 MODADİL ile YKS-DİL (YDT) kataloğumuzu buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.