modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

AKADEMİK KARİYERDE ÖNÜNDEKİ DİL ENGELİNİ YÖKDİL İLE KALDIR!

İster sıfırdan başla, ister doğrudan YÖKDİL’e hazırlan! Seviyene uygun kurs alternatifleri ve alana özgü ek çalışmalar MODADİL YÖKDİL programında.

YÖKDİL

AKADEMİK KARİYERDE ÖNÜNDEKİ DİL ENGELİNİ YÖKDİL İLE KALDIR!İster sıfırdan başla, ister doğrudan YÖKDİL’e hazırlan! Seviyene uygun kurs alternatifleri ve alana özgü ek çalışmalar MODADİL YÖKDİL programında.

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı'na Hazır Gir!

AKADEMİK KARİYERİN DİL ENGELİNE TAKILMASIN!…


Akademik kariyer peşinde olanlar önce Yüksek Lisans, ardından Doktora ve Doçentlik aşamalarını geçip Profesörlük mertebesine ulaşmak isterler. Fakat, bu aşamaların hepsinin öncesinde belli bir “dil yeterliği” seviyesinde olduğunuzu belgelemeniz istenir. İşte, bu noktada YÖK tarafından uygulanmaya başlanan YÖKDİL, akademik kariyer hedefleyenler için mevcut şartlarda en iyi tercih gibi görünüyor.

MODADİL "YÖKDİL" Programı Kimler İçin?

 • Yükseköğretim kurumlarında yüksek lisans (lisansüstü) eğitimi almayı planlayanlar,
 • Doktora eğitimine başlamak isteyenler,
 • Doçentlik unvanı alacak adaylar,
 • Üniversitelerce akademik terfilerde kendilerinden dil yeterliği istenenler,
 • Akademik kariyer alanında dil engeli olmadan ilerlemek arzusunda olanlar,
 • Kısaca “Ben, YÖKDİL için en iyi eğitimi almak istiyorum” diyen tüm üniversite öğrencileri ve akademisyenler,
 • Ve tabii ki MODADİL farkını ve tecrübesini yaşamak isteyenler…

MODADİL YÖKDİL programlarıyla siz de alanınıza özgü YÖKDİL sınavına hazırlanın, gerekli puanı kısa sürede alın, akademik kariyer yolcuğunda en büyük engellerden birini aşın!

MODADİL tüm İngilizce sınavlarda olduğu gibi YÖKDİL sınavı için de hem yüz yüze eğitimleriyle, hem uzaktan eğitimleriyle, hem de yayınlarıyla yanınızda. Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanları için ayrı ayrı hazırladığımız her biri 6 kitaptan oluşan toplamda 18 kitaplık YÖKDİL Yayınlarımız ile hedefinize çok kısa sürede ulaşabilirsiniz.

MODADİL'de "YÖKDİL" Programını Kim Hazırlıyor?

YÖKDİL’e hazırlık gruplarının programları bu alandaki yayınları, uzaktan eğitim sistemleri, uyguladıkları öğretim sistemi ve test çözüm teknikleriyle öncü olan ODTÜ İngilizce Öğretmenliği mezunları olan Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ tarafından hazırlanmaktadır.

MODADİL’de "YÖKDİL" Derslerini Kimler Anlatır?

YÖKDİL hazırlık gruplarının dersleri, bu alanda kitapları yazmış ve konusunda uzmanlaşmış, bugüne kadar önde gelen çeşitli üniversitelerde görev almış ve almaya devam eden deneyimli uzmanlar tarafından verilmektedir. MODADİL’in çekirdek kadrosunu oluşturan bu isimler tüm gün boyunca kurs merkezinde bulunarak sadece ders saatlerinde değil, ders saatleri dışında da öğrencilere yardımcı olmaktadır.

MODADİL’de "YÖKDİL" Grupları Neye Göre Oluşturulur?

MODADiL’de YÖKDİL grupları Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri şeklinde alana özgü ayrı gruplar halinde planlanabildiği gibi karma gruplar da oluşturulabilmektedir.

Bunun yanında, İngilizce birikimi doğrudan YÖKDİL hazırlığına başlamak için yeterli olan öğrencilerimiz sınava hazırlık kurslarına yönlendirilirken yeterli altyapıya sahip olmayan öğrencilerimize yönelik ön hazırlıklı YÖKDİL kursları düzenlenir.

MODADİL, "YÖKDİL" Gruplarında Nasıl Bir Eğitim Programı Uygular?

YÖKDİL’e hazırlık için gerekli İngilizce birikimine sahip olan öğrencilerimize yönelik olarak gramer konu anlatımlarıyla başlayan ve soru tipleri analizinin ardından deneme çözümleriyle sonlanan doğrudan sınav hazırlık grupları oluşturulur.

Doğrudan YÖKDİL’e hazırlık için yeterli İngilizce altyapısına sahip olmayan öğrencilerimize ise ön hazırlıklı YÖKDİL programları önerilir. Bu programlarda doğrudan sınav hazırlığı yapılan kurslarımıza göre daha fazla saat ders yapılır. Temel düzeye yakın bir noktadan başlanarak, bol okuma-kelime çalışmalarıyla eksiklerin kapatıldığı ön hazırlıklı YÖKDİL gruplarımızda gramer anlatımları, soru çözüm stratejileri, soru tipleri analizleri ve deneme çözümleriyle süreci tamamlayarak sınava hazır hale gelirsiniz.

Gruplarımızın hepsinde YÖKDİL için gerekli olan konuların tamamı detaylı bir şekilde analiz edilir, testler çözülerek anlatılanlar pekiştirilir, okuma, çeviri ve kelime çalışmaları sayesinde eksiksiz bir sınav hazırlığı yapılır.

Belirtmemiz gerekir ki, yüz yüze eğitim sürecine dâhil olan bütün öğrencilerimiz eğitimleri boyunca Uzaktan Eğitim Sistemlerimizdeki alanlarına özgü YÖKDİL paketlerinden de ÜCRETSİZ olarak faydalanır.

MODADİL'de "YÖKDİL" Programlarında Kaç Saat Ders Yapılır?

MODADİL’de YÖKDİL öğrencileri İngilizce altyapılarına göre iki gruba ayrılır. Yapılan Seviye Tespit Sınavı sonucuna ya da adayların daha önceden girdikleri İngilizce sınavların sonuçlarına göre adaylar ÖN HAZIRLIK takviyeli YÖKDİL gruplarına ya da doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarına yönlendirilir. Ön hazırlık ihtiyacı olanlar toplamda ortalama 140 saatlik eğitim alırken, altyapısı daha iyi olan ve ön hazırlığa ihtiyaç duymayan adaylar doğrudan YÖKDİL hazırlık gruplarımızda ortalama 100 saatlik eğitim almaktadır.

MODADİL, "YÖKDİL" Öğrencilerine Hangi Kitapları Verir?

MODADiL’de uygulanan tüm eğitim programlarında olduğu gibi YÖKDİL kurslarımızda da eğitiminiz boyunca kullanacağınız bütün kitaplara ÜCRETSİZ sahip olursunuz. Bilmenizi isteriz ki tüm YÖKDİL gruplarımızda kendi öğretmen kadromuzun hazırladığı MODADİL YAYINLARI kullanılmaktadır.

Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarından sınava girecek tüm adayların bulunduğu karma gruplarda her alandan sorular çözülmekte ve her alana dair okuma, çeviri, kelime çalışmaları yapılmaktadır. Tek bir alana özgü açılan gruplarda ise adaylar sadece kendi alanlarına dair çalışmalar yapmaktadır.

YÖKDİL "KARMA GRUP" Kitap Seti

Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarından sınava girecek öğrencilerimizden oluşan karma gruplarımızda Sınav Stratejileri ve YÖKDİL Soru Bankası kitapları alan gözetmeksizin bütün öğrencilerimize verilir. YÖKDİL 20x20 Mini Denemeler isimli kitabımızın ise öğrencilerimize kendi alanıyla uyumlu olan baskısı dağıtılır. Öğrencilerimize, kendi alanlarına özgü diğer MODADİL YAYINLARI sınava hazırlık sürecinde tavsiye edilir.

 • Sınav Stratejileri (Gramer anlatımı ve testleri için kullanılır.)
 • YÖKDİL Soru Bankası (Üç alandan sorular içerir.)
 • YÖKDİL 20x20 Mini Denemeler (Alana özgüdür.)
YÖKDİL "SOSYAL BİLİMLER" Kitap Seti

Sosyal Bilimler alanından sınava girecek öğrencilerimizden oluşan YÖKDİL gruplarımıza YÖKDiL Sosyal Bilimler Sınav Stratejileri, Makalelerle YÖKDİL Sosyal ve YÖKDİL Sosyal Bilimler Check-Up 5 Özgün Deneme kitapları ÜCRETSİZ olarak verilir. YÖKDİL Sosyal Bilimler alanına özgü diğer MODADİL YAYINLARI ise sınava hazırlık sürecinde bütün öğrencilerimize tavsiye edilir.

 • YÖKDiL Sosyal Bilimler Sınav Stratejileri
 • YÖKDiL Sosyal Bilimler Tamamı Çözümlü Soru Bankası
 • 60 Günde YÖKDiL Sosyal Bilimler Kelimeleri
 • Makalelerle YÖKDiL Sosyal
 • YÖKDiL Sosyal Bilimler 20x20 Mini Denemeler
 • YÖKDiL Sosyal Bilimler Check-Up 5 Özgün Deneme
YÖKDİL "SAĞLIK BİLİMLERİ" Kitap Seti

Sağlık Bilimleri alanından sınava girecek öğrencilerimizden oluşan YÖKDİL gruplarımıza YÖKDiL Sağlık Bilimleri Sınav Stratejileri, Makalelerle YÖKDİL Sağlık ve YÖKDİL Sağlık Bilimleri Check-Up 5 Özgün Deneme kitapları ÜCRETSİZ olarak verilir. YÖKDİL Sağlık Bilimleri alanına özgü diğer MODADİL YAYINLARI ise sınava hazırlık sürecinde bütün öğrencilerimize tavsiye edilir.

 • YÖKDiL Sağlık Bilimleri Sınav Stratejileri
 • YÖKDiL Sağlık Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası
 • 60 Günde YÖKDiL Sağlık Bilimleri Kelimeleri
 • Makalelerle YÖKDiL Sağlık
 • YÖKDiL Sağlık Bilimleri 20x20 Mini Denemeler
 • YÖKDiL Sağlık Bilimleri Check-Up 5 Özgün Deneme
YÖKDİL "FEN BİLİMLERİ" Kitap Seti

Fen Bilimleri alanından sınava girecek öğrencilerimizden oluşan YÖKDİL gruplarımıza YÖKDiL Fen Bilimleri Sınav Stratejileri, Makalelerle YÖKDİL Fen ve YÖKDİL Fen Bilimleri Check-Up 5 Özgün Deneme kitapları ÜCRETSİZ olarak verilir. YÖKDİL Fen Bilimleri alanına özgü diğer MODADİL YAYINLARI ise sınava hazırlık sürecinde bütün öğrencilerimize tavsiye edilir.

 • YÖKDiL Fen Bilimleri Sınav Stratejileri
 • YÖKDiL Fen Bilimleri Tamamı Çözümlü Soru Bankası
 • 60 Günde YÖKDiL Fen Bilimleri Kelimeleri
 • Makalelerle YÖKDiL Fen
 • YÖKDiL Fen Bilimleri 20x20 Mini Denemeler
 • YÖKDiL Fen Bilimleri Check-Up 5 Özgün Deneme

MODADİL, "YÖKDİL" Öğrencilerine Uzaktan Eğitim Desteği Sunar Mı?

MODADiL’de YÖKDİL programlarına kayıt yaptırdığınızda kurs boyunca erişebileceğiniz MODADİL Uzaktan Eğitim Platformu üyeliğine ÜCRETSİZ olarak sahip olursunuz. Türkiye’nin YÖKDİL alanındaki en kapsamlı ve en çok tercih edilen uzaktan eğitim sistemleri olan UzaktanYDS.COM ve PassageWork.COM eğitim platformlarımıza bütün YÖKDİL öğrencilerimiz eğitimleri süresince SINIRSIZ erişim sağlar ve sistemlerin sunduğu eşsiz imkânlardan faydalanır. Kayıt yaptırdığınızda, bu sistemler için şifreleriniz aktif edilir ve bu sistemlerden nasıl faydalanacağınıza dair bir çalışma programı da sizlere sunulur.

UzaktanYDS.COM Nedir? Ne İşe Yarar?

UzaktanYDS.COM’daki YÖKDİL Modülü sayesinde sınava hazırlık sürecinde ihtiyaç duyacağınız her an sizin yanınızdayız! Aklınıza takılan her sorunun cevabını bulabileceğiniz kapsamlı video dersler sayesinde sınava hazırlık şimdi çok daha kolay ve çok daha pratik!

 • MODADiL’de yüz yüze eğitim formatında alacağınız YÖKDİL derslerini dilerseniz tüm detaylarıyla UzaktanYDS.COM eğitim platformunda Uğur ALBAYRAK tarafından hazırlanan 350 Saat Video Ders ve Suat GÜRCAN tarafından hazırlanan 160 Saat Video Ders sayesinde internet üzerinden de takip edebilirsiniz.
 • İstediğiniz bir konuyu tekrar edebileceğiniz veya kaçırdığınız bir dersi telafi edebileceğiniz kafada soru işareti bırakmayacak kadar net ve detaylı eğitim videolarına erişeceğiniz UzaktanYDS.COM üyeliği YÖKDİL öğrencilerimize eğitimleri boyunca ÜCRETSİZ olarak sağlanır.
 • UzaktanYDS.COM eğitim paneline erişim için gerekli şifre sisteme kayıtlı e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.
 • UzaktanYDS.COM şifreniz kayıt yaptırdığınız günden itibaren kursunuzun bitim tarihine kadar geçerli olacaktır.
 • Ders kaçırmanız halinde kaçırdığınız dersin telafisi veya herhangi bir konuyu tekrar etmek için UzaktanYDS.COM her daim 7/24 elinizin altında olacaktır.

YÖKDİL kursunuz bitene kadar sistemde mevcut olan 550 saat videoyu bitirmeniz sınavdaki başarınızı doğrudan etkileyecektir.

PassageWork.COM Nedir? Ne İşe Yarar?

YÖKDİL hazırlık sürecinde en fazla ihtiyaç duyulan şeylerden biri kelime bilgisi ve okuduğunu anlama becerisidir. Bu anlamda PassageWork.COM eğitim paneli aklınıza gelebilecek her ihtiyaca cevap verebilecek kapsamlı içeriklerle donatılmıştır.

Sistemde Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri ve Fen Bilimleri alanlarının her biri için özel olarak seçilmiş 100’er okuma parçası içeren modüller bulunmaktadır. Branşlarına uygun olan modüle erişmenin yanında, YÖKDİL öğrencilerimiz PassageWork.COM sisteminde Ön Hazırlık kategorisinde yer alan 180 okuma parçasına da erişebilmektedirler.

Bu parçalarda geçen cümlelerin çevirileri, ayrıntılı dil bilgisi analizleri, bu parçalarla ilgili sorular ve çözümlerinin yanında bu parçalarda geçen ve öğrenilmesi gereken binlerce kelimeye yönelik faydalı alıştırmalar sayesinde öğrencilerimiz Okuma ve Kelime konusunda kendilerini fazlasıyla geliştirme imkanı bulur ve böylece sınava daha donanımlı bir şekilde girerler.

 • MODADiL’deki YÖKDİL kursunuz boyunca eş zamanlı olarak devam ettirmenizi istediğimiz, Okuduğunu anlama ve Kelime bilgisini geliştirme alanında Türkiye’nin en kapsamlı uzaktan eğitim sistemi olan PassageWork.COM platformuna ÜCRETSİZ olarak üye olursunuz.
 • PassageWork.COM eğitim paneline erişim için gerekli şifre sisteme kayıtlı e-posta adresinize ve SMS olarak cep telefonunuza gönderilir.
 • PassageWork.COM şifreniz kayıt yaptırdığınız günden itibaren kursunuzun bitim tarihine kadar geçerli olacaktır.
 • Kayıt yaptırdığınız günden itibaren PassageWork.COM ile çalışmaya başlamanızı ve kursunuzun dersleri devam ederken de düzenli olarak TÜBİTAK destekli bu sistemden yararlanmanızı öneriyoruz.

Video Çözümlü "YÖKDİL Deneme Sınavları"

Ayrıca, YouTube’daki “modadil” kanalında çıkmış YÖKDİL sınavlarının ve yaptığımız denemelerin detaylı video çözümlerini yaparak hem öğrencilerimize hem de tüm Türkiye’deki takipçilerimize güncel sınavlara dair yorumlarımızı ulaştırıyoruz. YouTube kanalımıza erişmek için lütfen tıklayın: YouTube.COM/MODADIL

MODADİL’de "YÖKDİL" Kurslarının Günleri Ve Saatleri Nelerdir?

YÖKDİL programlarımız hafta içi gündüz, hafta içi akşam veya hafta sonları yapılan derslerle sürdürülmektedir. Hafta içi gündüz ve hafta sonu 09:30 – 13:00 ve 14:00 – 17:30 oturumlarımız mevcuttur. Hafta içi akşam gruplarımız ise 18:15 – 21:45 saatleri arasında yapılmaktadır.

Bir kurs süresi haftalık ders saatlerine göre 2,5 ila 4 ay arasında değişmektedir.

Hedefiniz YÖKDİL’den geçer bir not almak ise ve hayal satan kurslarda boşa harcayacak vaktiniz yoksa MODADİL YÖKDİL kursları tam size göre. Bu kurslar sayesinde hem İngilizce okuduğunuzu anlama yeteneğinizi birkaç adım ileriye taşıyacak, hem de YÖKDİL’de ihtiyacınız olacak her detayı öğreneceksiniz

O halde sizleri de ilkeli ve nitelikli eğitimde öncü olan MODADİL ailesinin bir ferdi olmaya davet ediyoruz