modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA

HAYALİNDEKİ ÜNİVERSİTE VE İSTEDİĞİN BÖLÜM SANA UZAK DEĞİL!

Dünyanın üniversitelerinin kapılarını sana açıyoruz! SAT ile birçok ülkede sayısız üniversiteden kabul alabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsin! Haydi sen de MODADİL SAT kurslarıyla başarıya yelken aç!

SAT

HAYALİNDEKİ ÜNİVERSİTE VE İSTEDİĞİN BÖLÜM SANA UZAK DEĞİL!Dünyanın üniversitelerinin kapılarını sana açıyoruz! SAT ile birçok ülkede sayısız üniversiteden kabul alabilir, hayallerini gerçekleştirebilirsin! Haydi sen de MODADİL SAT kurslarıyla başarıya yelken aç!

Üniversite Hayaline Sınır Koyma!

ÜLKELERİN SINIRLARINI SAT İLE AŞ, İSTEDİĞİN ÜNİVERSİTEYE ULAŞ!


SAT Nedir?

Scholastic Aptitude Test'in kısaltması olan SAT, üniversiteye girmeyi planlayan 11. veya 12. Sınıf lise öğrencileri içindir. Bu testte, öğrenilen becerilerin niteliği ve bunların üniversitedeki eğitim sürecinde nasıl kullanılacağı ölçülür. Bu sınava girmek isteyen kişilerden biriyseniz, SAT testi hakkında bilmeniz gereken her şey aşağıdaki yazımızda mevcuttur.

SAT, Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Norveç, Türkiye ve diğer birçok ülkedeki üniversitelere girmek isteyen öğrenciler içindir. 1926'da Amerika Birleşik Devletleri'nde College Board tarafından kurulan Educational Testing Service (ETS) tarafından yönetilmektedir. Bu test eğitimsel bir değerlendirmedir ve en az 17 ila 18 yaşları arasında olan ve eğitimlerine devam etmek için bir diplomaya sahip olan tüm insanlara yöneliktir. SAT sınavına giren kişi sayısı her geçen yıl artmaktadır ve testin dünya çapında 1.000’den fazla test merkezi vardır. SAT, Türkiye'de eğitim almak isteyen yabancı öğrenciler tarafından da en çok tercih edilen testlerden biridir.

SAT Nasıl Bir Sınavdır? Hangi Bölümleri Vardır?

SAT, 3 saat 45 dakika sürer ve sınav dili İngilizce olan çoktan seçmeli bir testtir. Öğrencinin ağırlıklı olarak sayısal ve sözel yeteneğini ölçer. Mathematics (Matematik – Geometri), Critical Reading (Eleştirel Okuma) ve Writing (Kompozisyon) olmak üzere 3 bölümden oluşur.

SAT’a Girmesem Olmaz mı?

SAT herkesin girmesi gereken zorunlu bir sınav değildir. Ancak, SAT puanı ile öğrenci kabul eden üniversitelere girebilmek için bu sınava girmek ve istenilen düzeyde bir puan almanız gerekir. SAT’a girip başarılı olarak birçok üniversite arasından seçim yapma şansını yakalayabilirsiniz. Bir başka deyişle, SAT’a girerek kazanacağınız birçok şey olduğu gibi girmeyerek kaybedeceğiniz birçok şey de olabilir.

SAT herkes için zorunlu bir sınav olmasa da siz mutlaka SAT’a girmelisiniz! SAT’dan alacağınız iyi bir puan, size herhangi bir devlet okulunda okuma şansını kazandırabilir.

Sınavda Ne Sorulacak?

SAT iki tipte yapılır. Bunlardan ilki Matematik ve İngilizce bölümlerinden oluşan Normal SAT testidir. Diğer SAT tipi ise biyoloji, kimya veya fizik gibi belirli bilimsel alanlardan sorular içeren SAT Subject testidir. Katılımcılar hedeflerine göre bu iki testten birine katılır. Genel olarak SAT testi, lise mezunlarının matematikte akademik kalite ve anlayışlarını, buna ek olarak da üniversitede öğrendikleri bilgileri ne ölçüde kullanabileceklerini değerlendirmeyi amaçlamaktadır.

Türkiye’de Hangi Üniversiteler SAT ile Öğrenci Alır?

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri olarak kabul edilen Boğaziçi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi üniversiteler SAT sınavını kabul ederler. SAT sınavının en önemli avantajlarından biri tek bir sınava girip alacağınız puanla birçok üniversiteye başvurulabiliyor olmanızdır. SAT puanı ile öğrenci kabul eden Türkiye’deki önde gelen üniversitelerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

ORTA DOĞU TEKNİK ÜNİVERSİTESİ GAZİ ÜNİVERSİTESİ
BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ
HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ SABANCI ÜNİVERSİTESİ
İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ

SAT Puanı Kaç Yıl Geçerlidir?

SAT sertifikanız, aldığınız tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir. Bu süreden sonra sınava yeniden girmeniz gerekeceğini unutmamalısınız.

SAT Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

SAT Subject testine katılmanın maliyeti sınavı yapan kurumdan kuruma değişebilir. Bu fark, seçtiğiniz kurum tarafından sunulan hizmetin niteliği ve kalitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Test merkezinin konforu, sınav ortamının rahatlığı, havalandırma kalitesi, vb. gibi faktörler maliyet getirmekle birlikte sınav ücretine de yansımaktadır.

Diğer yandan SAT 1 olarak adlandırılan Normal SAT testine girmek ise 101$' a mal olacaktır. Sınav için ilk kayıt dönemini kaçırır ve geç kayıt yaptırırsanız, "sınavdan 2 hafta önce" 30$ ek ücret ödersiniz. Sınav tarihini, türünü ve yerini değiştirirseniz, ek bir 30$ ödemeniz gerekecektir. Kayıt dönemi dışında test bekleme listesinde yer almak istiyorsanız 53$ ödemeniz gerekmektedir.

MODADİL’de SAT Eğitimi Nasıldır?

MODADİL’de SAT dersleri 8 ay süre ile devam eder. Matematik ve İngilizce alanlarında yoğunlaşan eğitimler haftalık düzenli bir programla ilerler. Haftalık 8 saat Matematik, 10 saat İngilizce eğitimiyle hedefinize ulaşmanız çok daha kolaylaşır. Toplamda 580 saat süren dev bir programla SAT’ta başarıya ulaşacaksınız!

MODADİL’de SAT Eğitimi Hangi Tarihler Arasında Verilir?

MODADİL’de SAT eğitimleri her yıl Haziran ayında başlar ve 8 ay süre ile devam eder. 3 ayrı kayıt döneminde kurslara katılabilirsiniz. 2. ve 3. kayıt dönemlerinde kurslarımıza katılan öğrencilerimize kaçırdıkları derslerin telafileri hem grup dersleri hem de bire bir özel derslerle yapılmaktadır. Yapılan telafi dersleri ve özel dersler için öğrencilerimiz ek bir ücret ödemezler. Bu yılın kurs takvimi aşağıda tablo olarak verilmiştir.

SAT KURSLARI TAKVİMİ
1. Dönem Son Kayıt Tarihi: 14 Haziran 2021
Kurs Başlangıç Tarihi: 21 Haziran 2021
2. Dönem Son Kayıt Tarihi: 13 Eylül 2021
Kurs Başlangıç Tarihi: 20 Eylül 2021
3. Dönem Son Kayıt Tarihi: 15 Kasım 2021
Kurs Başlangıç Tarihi: 22 Kasım 2021

MODADİL’de SAT Kurslarında Hangi Kaynaklar Kullanılır?

MODADİL’de SAT derslerini veren uzman öğretmenler tarafından derlenen tamamen hedef odaklı ders kitapları ve soru bankaları kullanılır. Haftalık olarak yapılan soru çözümlerinin yanında 15 günde bir tarama sınavı uygulanır. Kurs kapsamında ayrıca SAT testi ile aynı düzeyde 20 deneme sınavına da katılırsınız.

MODADİL’de uygulanan SAT deneme sınavları dışarıdan öğrencilerin de katılımına açıktır, ancak dışarıdan katılacak öğrenciler için SAT deneme sınavları ücretli olacaktır.

**Diploma puanı 100 üzerinden 90 ve üstü olan öğrencilerimize kayıt esnasında özel indirim uygulanmaktadır.