modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA
2019 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2019 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2019 YDS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
24 Mart tarihinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)/1 heyecanını yaşayan adaylar sınav sonuçlarını merak ediyorlar. 2019 yılının ilk YDS’sinin tamamlanmasıyla birlikte sorular ve sonuçlar konuşuluyor. Peki, YDS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından açıklanan 2019 sınav takviminde YDS/1 sonuç tarihi de belirtilmişti. Açıklanan takvime göre, YDS sonuçları 19 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak. Adaylar bu tarih itibariyle ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden kullanıcı bilgileriyle sisteme giriş yapıp sonuçlarını görüntüleyebilecek.

 

 

 

YDS SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

 

ÖSYM'nin konuyla ilgili açıklaması aşağıdadır:

Adaylar sınav sonuçlarını T.C. Kimlik Numaralarını ve şifrelerini kullanarak ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri/duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. İlgili kamu kurum ve kuruluşları adaylara ait sonuç bilgilerini, Merkezimize resmi olarak başvurdukları takdirde web servis üzerinden alabilirler. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

(Ortalama Puan / Toplam Oy)
Kullandığınız oy için teşekkür ederiz.
(Ortalama Puan / Toplam Oy)
MODADİL -

Diğer Haberler