modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA
2022 ÖSYM Sınav Takvimi

2022 ÖSYM Sınav Takvimi

2022 ÖSYM Sınav Takvimi
YDS, e-YDS, YÖKDİL, e-YÖKDİL, YKS-DİL Ne Zaman Yapılacak? ÖSYM tarafından duyurulan YDS, e-YDS, YÖKDİL, e-YÖKDİL, YKS-DİL 2022 sınav takvimini sizlerle paylaşıyoruz.
YDS ne zaman yapılacak? e-YDS ne zaman yapılacak? Bu sene kaç tane e-YDS var? YÖKDİL ne zaman yapılacak? İlk e-YÖKDİL ne zaman? YKS-DİL (YDT) ne zaman yapılacak? YDS başvuruları ne zaman? YÖKDİL başvuruları ne zaman? YKSDİL (YDT) başvuruları ne zaman? YDS bu sene 2 kez mi yapılacak? YÖKDİL bu sene 2 kez mi yapılacak? YDS geç başvuru tarihleri ne zaman? YÖKDİL geç başvuru tarihleri ne zaman? YDS ne zaman açıklanıyor? YÖKDİL ne zaman açıklanıyor? YKS-DİL (YDT) ne zaman açıklanıyor? YDS başvuru ücreti ne kadar? e-YDS başvuru ücreti ne kadar? YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar? e-YDS merkezleri hangi şehirlerde?

İşte tüm bu soruların hepsinin cevapları haberimizde...

Güncel takvime göre 2022 yılında YDS, Nisan ve Ekim aylarında olmak üzere 2 kez yapılacak. 2019 yılı itibariyle ÖSYM tarafından düzenlenen YÖKDİL sınavı da Mart ve Ağustos aylarında olmak üzere 2 kez yapılacak. Ayrıca e-YDS, İngilizce alanında 8 kez yapılacak. YKS-DİL (YDT) sınavı ise 19 Haziran Pazar günü yapılacak.

İlk kez yapılacak e-YÖKDİL ise 14 Mayıs’da olacak. Ayrıca İstanbul, Ankara, ve İzmir olan e-YDS merkezlerine Adana da eklendi. Adaylar artık Adana’da da sınava girebilecek. 

ÖSYM tarafından duyurulan 2022 Sınav takvimini sizlerle paylaşıyoruz.

 

MODADİL -

Diğer Haberler