modadil
Loading
Çağrı Merkezi
MODA
YDS Çıkmış Sorular ve YÖKDİL Çıkmış Sorular Serisi Çıktı !

YDS Çıkmış Sorular ve YÖKDİL Çıkmış Sorular Serisi Çıktı !

YDS Çıkmış Sorular ve YÖKDİL Çıkmış Sorular Serisi Çıktı !
MODADİL olarak adayların YDS çıkmış sorulara ve YÖKDİL çıkmış sorulara, hatta detaylı çözümlerine kolayca erişmeleri gerektiğini düşündük ve ÖSYM’ye telif haklarını ödeyerek soruları ve çözümlerini yayınlama hakkını aldık.

YDS çıkmış sorular ve YÖKDİL çıkmış sorular serisi MODADİL ayrıcalığı ile İngilizce sınavlara hazırlanan adaylar ile buluştu. Bilindiği üzere, ÖSYM tarafından sınavlardan sonra soruların sadece %10’luk kısmı yayınlanıyor. YDS veya YÖKDİL gibi sınavlardan sonra ÖSYM-AİS bölümünde sınava giren her aday soruları ve işaretlediği seçeneği görebiliyor. Ancak, sınavlar öncesinde ve sonrasında çıkmış sorulara kitapçık halinde ulaşmak adaylar için maalesef mümkün değildi. 2013 İlkbahar YDS itibarıyla İngilizce sınav sorularının hem basılı hem de dijital olarak yayınlanması ÖSYM tarafından yasaklanmıştı. Bu nedenle özellikle 2013 sonrasındaki sınavlara erişmek oldukça zor hale gelmişti. 2019 yılında YÖKDİL sınavının da ÖSYM tarafından yapılmaya başlamasıyla adaylar YÖKDİL sorularına da doğal olarak erişemedi.

İlk kez, 1999-2003 yılları arasında yapılan KPDS çıkmış soruları detaylı çözümlerini de yaparak yayınlayan Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ, daha sonra aynı şekilde diğer yıllarda yapılan ÜDS Sosyal Bilimler, ÜDS Sağlık Bilimleri ve ÜDS Fen Bilimleri çıkmış soruları da yayınlayarak bu sınavlara hazırlanan adaylar için bir ilki gerçekleştirerek, “çıkmış sorular” deyince adayların zihninde canlanan ilk isimler olmuştu. Bu gelenek ise 2013 yılına kadar KPDS-ÜDS Çıkmış soruların yayınlanması ile devam etti. 2013 yılında sınav sisteminin nispeten değişmesi ve ÜDS’nin kaldırılması ile birlikte sonraki yıllarda çıkmış soruları yayınlamak maalesef zorlaştı; çünkü ÖSYM tarafından telif hakları yasasına göre yeni düzenlemeler getirildi. Sınavlara hazırlanan adaylar çeşitli kursların ÖSYM-AİS sisteminden tek tek soruları çekerek hazırlamış olduğu kitapçıklara erişerek çıkmış soruları çözebildi. Hatta bazı sınavların youtube kanallarında çözümleri de yapıldı. Ancak bu yöntemler de yasal değildi.

Gelinen noktada “çıkmış sorular” deyince adayların aklına gelen ilk isimler Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ ve MODADİL olarak adayların YDS çıkmış sorulara ve YÖKDİL çıkmış sorulara, hatta detaylı çözümlerine kolayca erişmeleri gerektiğini düşündük ve ÖSYM’yle yapmış olduğumuz olumlu görüşmeler neticesinde soruların telif haklarını ödeyerek MODADİL YAYINLARI adına soruları ve çözümlerini yayınlama hakkını aldık.

Kitapları Satın Almak İçin
BURAYA TIKLA!

Çıkmış Sorular Serimizde hangi diller ve kitaplar var?

MODADİL YDS- YÖKDİL Çıkmış Sorular Serimiz toplamda 13 kitaptan oluşmaktadır. İngilizce olarak 4 kitabımız mevcut : YDS İngilizce çıkmış sorular, YÖKDİL İngilizce Sosyal Bilimler çıkmış sorular, YÖKDİL İngilizce Fen Bilimleri çıkmış sorular ve YÖKDİL İngilizce Sağlık Bilimleri çıkmış sorular. Diğer dillerde ise Arapça YDS çıkmış sorular, Arapça YÖKDİL çıkmış sorular, Almanca YDS çıkmış sorular, Almanca YÖKDİL çıkmış sorular, Fransızca YDS çıkmış sorular, Fransızca YÖKDİL çıkmış sorular, Rusça YDS çıkmış sorular, İtalyanca YDS çıkmış sorular, İspanyolca YDS çıkmış sorular, Farsça YDS çıkmış sorular, Bulgarca YDS çıkmış sorular ve Yunanca YDS çıkmış sorular kitaplarımız mevcut.

Peki kitaplar çözümlü mü?

MODADİL her zaman yenilikler yaparak Dil Eğitiminde MODA’yı belirleyen kuruluş olmaya devam ediyor. Daha önce yayınlanan çıkmış sorular kitaplarını hatırlayacak olursak, bu kitapları benzerlerinden farklı kılan en büyük özellik Suat GÜRCAN ve Rıdvan GÜRBÜZ’ün yapmış olduğu detaylı çözümlerdi. Bu gelenek bu seride de İngilizce kitaplarda devam etti. Üstelik bu sefer tüm sınavların detaylı video çözümleri de yapıldı. Kitabı alan adaylar, çıkmış soruları çözdükten sonra kitap kapağı üzerinde her bir aday için ayrı hazırlanmış kodları modadil.com sistemine girerek soruların video çözümlerine erişebiliyor. Bu video çözümlerde sadece doğru yanıtlar değil, tüm seçenekler detaylı bir şekilde açıklandığı için adaylar işaretledikleri seçeneğin neden yanlış olduğunu da öğrenebiliyor.

Sadece Video Çözümler mi var?

Hayır :) Video çözümler yapılırken tüm soruların çevirileri yapılıyor, önemli kelimeler ve eş anlamlıları da veriliyor. Ancak hep daha fazlasını sunmak isteyen MODADİL, bir de tüm sınavların Kelime Röntgenlerini çıkarmış. Sınavlardaki tüm sorular tek tek incelenmiş, sınavlarda sürekli tekrar eden kelimeler, Türkçe karşılıkları ve eş/yakın anlamlıları da her bir sınav için hazırlanan Kelime Röntgeni dosyasına eklenmiş. Bu dosyaları da modadil.com çıkmış sorular panelinden indirebiliyorsunuz. Ayrıca, her kitabın arkasına optik formlar ve istatistik çizelgesi de eklenmiş. Böylece yazarlar size tıpkı sınav ortamındaymışsınız gibi sınav senaryosunu yaşatmak istemiş. Tüm sınavları çözdükten sonra istatistik çizelgesine notlarınızı girdikten sonra da aslında kendi sınav röntgeninizi çekebiliyorsunuz ve eksik noktalarınızı görebiliyorsunuz.

Kitapları Satın Almak İçin
BURAYA TIKLA!

Etiketler: yökdil yks-dil genel ingilizce
genel ingilizce Yds çıkmış sorular Yds İngilizce çıkmış sorular Yds çıkmış sorular pdf Yds soruları Yds 2021 soruları Yds 2022 sorular Yds 2020 soruları Yökdil çıkmış sorular Yökdil İngilizce çıkmış sorular Yökdil sosyal çıkmış sorular Yökdil sağlık çıkmış sorular Yökdil fen çıkmış sorular Yökdil çıkmış sorular pdf Yökdil 2022 çıkmış sorular Yökdil 2021 çıkmış sorular Yökdil 2020 çıkmış sorular Yds Arapça çıkmış sorular Yds Arapça çıkmış sorular pdf Yds Arapça soruları Yds Arapça ÖSYM Yökdil Arapça soruları Yökdil Arapça çıkmış sorular Yökdil Arapça soruları pdf Yökdil Sosyal Arapça Yökdil Sağlık Arapça Yökdil Fen Arapça YDS Arapça kurs Yökdil Arapça kurs YDS Arapça online kurs Yökdil Arapça online kurs Yds Almanca çıkmış sorular Yds Almanca çıkmış sorular pdf Yds Almanca soruları Yds Almanca ÖSYM Yökdil Almanca soruları Yökdil Almanca çıkmış sorular Yökdil Almanca soruları pdf Yökdil Sosyal Almanca Yökdil Sağlık Almanca Yökdil Fen Almanca YDS Almanca kurs Yökdil Almanca kurs YDS Almanca online kurs Yökdil Almanca online kurs Yds Fransızca çıkmış sorular Yds Fransızca çıkmış sorular pdf Yds Fransızca soruları Yds Fransızca ÖSYM Yökdil Fransızca soruları Yökdil Fransızca çıkmış sorular Yökdil Fransızca soruları pdf Yökdil Sosyal Fransızca Yökdil Sağlık Fransızca Yökdil Fen Fransızca Yds Rusça çıkmış sorular Yds Rusça çıkmış sorular pdf Yds Rusça soruları Yds Rusça ÖSYM Yds İtalyanca çıkmış sorular Yds İtalyanca çıkmış sorular pdf Yds İtalyanca soruları Yds İtalyanca ÖSYM Yds İspanyolca çıkmış sorular Yds İspanyolca çıkmış sorular pdf Yds İspanyolca soruları Yds İspanyolca ÖSYM Yds Bulgarca çıkmış sorular Yds Bulgarca çıkmış sorular pdf Yds Bulgarca soruları Yds Bulgarca ÖSYM Yds Farsça çıkmış sorular Yds Farsça çıkmış sorular pdf Yds Farsça soruları Yds Farsça ÖSYM Yds Yunanca çıkmış sorular Yds Yunanca çıkmış sorular pdf Yds Yunanca soruları Yds Yunanca ÖSYM
MODADİL -

Diğer Haberler